23 de juliol 2020: Mans Unides celebra Sant Jordi

Encara que la lògica obliga a suspendre presencialment aquest Sant Jordi extraordinari, Mans Unides ho manté virtualment

Mans Unides vol mantenir el seu compromís amb la cultura oferint la possibilitat d'aconseguir la nostra col·lecció de llibres infantils Contem valors. La responsabilitat amb ells mateixos i amb el planeta és molt important! 

I una bona manera d'ensenyar-los aquests valors és a través dels nostres contes:

L’1: LA GENEROSITAT 

Treball en equip: La capsa de botons

Aprendre a escoltar: L'Arc de Sant Martí de la Sara

Compartir: Al pati del meu cole

El 2: LA IGUALTAT

Igualtat de gènere: Sarau a la cuina

Discriminació: La botiga de robots

Valorar la diversitat: M'agrada

El 3: LA RESPONSABILITAT

Responsabilitat amb un mateix- auto compromís: Una paraula màgica

Responsabilitat amb els altres: El trencaclosques d'en Nico

Responsabilitat amb el planeta: El pardal Valentí

Sorpren els teus fills amb aquestes petites joies interactives (amb activitats i audios). Contacta amb la teva delegació, aconsegueix el teu conte i gaudeix dels valors i del relat: 

Barcelona 934 877 878   bcn@mansunides.org

Girona 972 200 525   girona@mansunides.org

Lleida 973 269 104   lleida@mansunides.org

Menorca 971 369 936   menorca@manosunidas.org

Palma Mallorca 971 718 911   mallorca@manosunidas.org

Sant Feliu Llobregat 936 327 630 ext.57   santfeliu@mansunides.org

Tarragona 977 244 078   tarragona@mansunides.org

Tortosa 977 511 428   tortosa@mansunides.org

Més Notícies ONG que et poden interessar

225.000 casos de tràfic constatats en el món, xifra que des de 2015 no ha deixat d'incrementar-se anualment coincidint amb l'augment de les... Llegir més
El nostre relat d'aquests quatre mesos en què el món s'ha sumit en una crisi global que ha afectat la vida de milions de persones.
Mans Unides publica la seva Memòria Institucional en la qual rendeix comptes del treball realitzat en 2019 en l'àmbit de la cooperació al... Llegir més

Afegeix un comentari